Telepracownik - kto to taki?

Jak już sygnalizowano, telepraca umożliwia ludziom pogodzić ich życie zawodowe z ich sytuacją rodzinną lub ich zdrowiem. Najczęściej spotykanym telepracownikiem są kobiety na urlopie macierzyńskim. Mogą pracować a jednocześnie troszczyć się o swoje dziecko, bądź dzieci.

Praca zdalna to również okazja dla osób niepełnosprawnych, które w normalnych warunkach nie mogłyby pracować zarobkowo. To idealne rozwiązanie dla tych, którym predyspozycje fizyczne nie pozwalają chodzić codziennie do pracy, jednak ich umysł jest w pełni gotowy podejmować przeróżne wyzwania.

W przypadku kobiet przebywających na urlopie macierzyńskim oraz osób niepełnosprawnych pojawia się jednak pewien aspekt, który nie do końca sprzyja telepracy. Zarówno kobiety troszczące się o dzieci, jak i niepełnosprawni chętnie podjęliby pracę poza domem, by choć na chwilę odreagować się od panującego stereotypu. Szczególnie w wypadku osób niepełnosprawnych jest on mocno widoczny. Chociaż również kobiety na urlopie macierzyńskim wykazują tego typu tendencje. Możliwość wyjścia z domu to dla nich pewnego rodzaju relaks. W przypadku osób zdrowych lub pracujących w miejscu firmy, relaksem jest raczej możliwość powrotu do domu. Telepracownicy często skarżą się na pewnego rodzaju odosobnienie. Coraz częściej można obserwować u nich tendencje do tego, iż dobrowolnie przychodzą od czasu do czasu do firmy, by być w kontakcie z pozostałym personelem i nie odczuwać tak silnej izolacji.

[1]   [2]   [3]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.